31 października 2019

O nas

Kandydaci na kierowców po kursie na prawo jazdy w naszej szkole posiadają:

• dobrą znajomość przepisów ruchu drogowego
  • poprawną i bezpieczną technikę jazdy z uwzględnieniem elementów eco drivingu
  • podstawowe wiadomości z zakresu obsługi samochodu
  • umiejętność kulturalnego zachowania się na drodze
  • wiedzę, jak udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku

Na kursach prawa jazdy organizowanych w naszej szkole jazdy zdobędziesz solidną i rzetelną wiedzę z przepisów prawa o ruchu drogowym, z zakresu obsługi pojazdu oraz umiejętności:

• bezpiecznego i pewnego prowadzenia pojazdu
  • wykonywania podstawowych czynności kontrolno-obsługowych pojazdu
  • prawidłowego wykonywania manewrów na placu manewrowym i w ruchu ulicznym
  • udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych
  • poznasz również zadania i kryteria oceny obowiązujące na egzaminie państwowym

Podczas szkolenia stawiamy na:

1. Samodzielność.
    Uczymy samodzielnej jazdy, odpowiedzialności i umiejętności podejmowania decyzji na drodze. Uczymy jeździć, a nie tylko wykonywać polecenia instruktora. Opisane, przez kursanta, sytuacje analizujemy podczas zajęć teoretycznych.

2. Technika omawiania każdej wykonywanej czynności.
    Od pierwszych zajęć praktycznych instruktor wyraźnie omawia każdą wykonywaną czynność i obserwację, czym przygotowuje do tego kursanta. Po kilku lekcjach kursant potrafi sam opisać sytuację, w której się znajduje, i podjąć właściwą decyzję. Ta metoda doskonale utrwala schematy wykonywania standardowych działań, usprawnia zmysł obserwacji i przyspiesza naukę.

3. Świadomość postępów w nauce
    Każda lekcja rozpoczyna się od omówienia celu zajęć. Realizacja tych założeń będzie omawiana po zakończeniu lekcji. Oceny przebiegu lekcji i wykonanych czynności dokonuje kursant i instruktor. Takie podsumowanie pozwoli na dostosowanie dalszego programu nauczania do indywidualnych potrzeb kursanta. Postępy w nauczaniu są rejestrowane i przedstawiane również za pomocą nowoczesnych rozwiązań technicznych zamontowanych w samochodach szkoleniowych.

4. Metoda schematów
    Każde zagadnienie teoretycznej części kursu jest zobrazowane odpowiednim materiałem wideo lub fotograficznym. Wyjaśniamy, co jest właściwym problemem w danej sytuacji, a następnie wskazujemy proste i konkretne rozwiązanie. kursant dowiaduje się, co w danej sytuacji należy zrobić, a czego nie wolno zważywszy na konsekwencje, które mogą wystąpić. Równocześnie opisujemy potencjalne wydarzenia, które mogą złamać schemat, i objaśniamy, jak nasze rozwiązania sprawdzają się również w niestandardowych warunkach.

1. Systematyczność i zasada stopniowania trudności
    Nasi instruktorzy stosunkowo powoli wprowadzają kursantów w tajniki bezpiecznego kierowania pojazdem, a jednocześnie wymagają zaangażowania w postaci samodzielnego utrwalania zdobywanej wiedzy. Dotyczy to zwłaszcza zajęć teoretycznych. Każda kolejna lekcja jest kontynuacją wcześniejszej. Systematyzuje to proces nauczania, a równocześnie pozwala łatwo przechodzić od prostych zagadnień do bardziej skomplikowanych.

2. Bezstresowe nauczanie
    Szkoła zapewnia wykwalifikowaną kadrę instruktorów nauki jazdy, przygotowaną pod względem dydaktycznym i merytorycznym. Każdy instruktor Akademii Auto Świat przechodzi dodatkowe szkolenie z zakresu metodyki nauczania, psychologii, komunikacji, techniki doskonalenia jazdy. Nasi instruktorzy są zdyscyplinowani, odznaczają się życzliwością i wysoką kulturą osobistą, a przede wszystkim profesjonalizmem w swojej pracy.

3. Brak limitu przejechanych kilometrów i jazda w każdych warunkach.
    W naszej szkole nie ma limitów przejechanych kilometrów w trakcie lekcji czy całego kursu. Kładziemy nacisk na to by każdy kursant przejechał jak największą liczbę kilometrów w każdych warunkach i na każdej drodze. Uczymy bezpiecznie jezdzić, a nie tylko przejechać prawdobodobną trasę egzaminu.

4. Uczymy jazdy defensywnej
    Definiujemy ją, jako taki sposób prowadzenia samochodu, który niezależnie od okoliczności wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu, pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Jazda defensywna to znacznie więcej niż tylko umiejętności posługiwania się samochodem i znajomość przepisów. Jej celem jest zminimalizowanie ryzyka kolizji przez przewidywanie sytuacji niebezpiecznych, dostosowanie się do warunków drogowych i przewidywanie błędów innych uczestników ruchu.